Przedstawiamy kule ortopedyczne dla dzieci i osób dorosłych. W asortymencie modele łokciowe, pachowe oraz laski tradycyjne i trójnogi. Produkty odciążają nogę po kontuzji lub operacji i ułatwiają poruszanie się. Komfortowy, miękki uchwyt poprawia wygodę oparcia, a obejma na przedramię ułatwia utrzymywanie równowagi podczas opierania się na kuli. Dostępne modele kul ortopedycznych wykonane są z wytrzymałych, ale lekkich materiałów. Opcje regulowania wysokości pozwalają dostosować je do potrzeb użytkowników różnego wzrostu. Antypoślizgowe nasadki sprzyjają bezpieczeństwu na różnych nawierzchniach. W ofercie również modele pachowe dla użytkowników mających problemy z utrzymaniem ciężaru tylko na rękach. Kule łokciowe sprzedawane są pojedynczo lub w parach. To sprawdzone rozwiązania dla osób ze schorzeniami ortopedycznymi.

W przypadku kul wyróżnia się trzy typy: pachowe, łokciowe oraz tzw. uchylne. Pierwsze, jak nazwa wskazuje, podtrzymywane są pod pachami. Są one przeznaczone dla osób, które nie mogą podeprzeć się na dłoniach. W kulach łokciowych przedramiona umieszcza się w tzw. lejach. Umożliwia to szybkie ich odrzucenie i proste odkładanie na bok podczas wykonywania dowolnych czynności. W kulach uchylnych w miejsce leja zamontowana jest ruchoma obejma. Dzięki czemu możemy wykonywać wiele czynności bez konieczności odkładania kul na bok.

W większości modeli istnieje możliwość ich skracania bądź wydłużania dzięki urządzeniu teleskopowemu. Długość kuli należy dopasować do wzrostu w taki sposób aby rączka znajdowała się mniej więcej na wysokości stawu biodrowego, co zapewni większy komfort użytkowania. Również dobranie odpowiedniej rączki nie powinno być problemem. Można wybrać opcję z anatomiczną rękojeścią.